SCHEDULE & SCORES

 ALL GAMES HELD AT   

     

 J.Bryan Floyd Center

 1030 Possum Trot Road, North Myrtle Beach, SC

 

North Strand Recreation Center

120 HWY 57 South, Little River, SC

 

                             

 

Divisions

National High School Division

National Girls Division

National Prep School Division

National JV Boys Division

TICKET PRICES

  • $15 daily admission

    • ages 5 and under is free

  • SPECIALS

    • 3 day pass for $35

    • 2 day pass for $25

PLEASE NOTE:  Due to COVID restrictions we are unable to provide change, as such exact change will be required if cash is your method of payment.  Credit card payments will be accepted.  All major credit cards will be accepted.   

 

2021 BRACKETS

thumbnail.png

**ALL Bracket game times and site locations can be found below *** 

Thursday March 4th

Games Held at J Bryan Center  & North Strand

NATIONAL BOYS

Piedmont Classical (NC) 45  vs Trinity Collegiate(SC) 44  5:00pm-Bryan Center

Rock Creek (MD) 46 vs Quality Education (NC) 49 / 12:30-Bryan Center

CBA (NC) 84 vs Franklin Prep (SC)  57/  11:00am-Bryan Center

Legacy Early College (SC) 76 vs Mount Zion(NC) 42 6:30pm-Bryan Center

NATIONAL BOYS SIGNATURE SERIES

Mount Zion Christian (NC) 70 vs Bethany (NC) 50  /2:00pm-Bryan Center

Living Waters(NC) 82  vs Rock Creek-Regional (MD) 76  3:30pm-Bryan Center

Raleigh Christian(NC)  49  vs HA Prep (NC)   65 /3:30pm-Bryan Center

*Non-Bracket games/Bracket play begins Friday

NATIONAL PREP POST GRADUATE

Experience (TN) 73  vs Hosanna (NC) 76  7:45pm-Bryan Center

West Coast Prep(WA)  73 vs Franklin Prep (SC)  71 7:45pm -Bryan Center

Believe Prep-Black(SC)  77 vs Florida Coastal(FL)  69  /2:00pm -Bryan Center

Oak Leaf Prep (FL)  78 vs CBA  70 -4:00pm North Strand

MILLENNIUM PREP POST GRADUATE
Stillwater Prep(NC)   89 vs Florida Coastal (FL)   76  5:15pm-North Strand

TPLS(MD) 50  vs Believe Prep-Blue (SC) 70 /2:30pm-North Strand

*Non Bracket game/Bracket Play begins Friday

National Girls 

TPLS (MD)  74 vs Mount Zion(NC) 41  / 12:30-Bryan Center

Winston-Salem-Regional(NC) 92  vs Living Waters(NC)  19 5:00pm -Bryan Center

Quality Education (NC)  62 vs NCGBB (NC)  44 6:30pm-Bryan Center

 

**Team listed first is the home team

Friday March 5​

Games Held @

J Bryan Center

10:00am-National Post Grad Consolation Experience Prep 92  vs Franklin Prep 79 /Gym 1

10:00am-National Post Grad Consolation Florida Coastal Prep -Red 75 vs CBA  76/Gym 2

11:30am-National Girls :Winston-Salem 62 vs Mount Zion 18 /Gym 2

11:30am-National Girls:  TPLS 77  vs Living Waters 26  /Gym 1

1:00pm-Boys Signature Series: Mount Zion 55  vs HA Prep  64 /Gym 1

1:00pm-National Boys Consolation  Trinity Collegiate 68  vs Rock Creek 63  /Gym 2

2:30pm-National Post Grad Semifinals Hosanna 65  vs West Coast Prep 69 /Gym 1

2:30pm-National Post Grad Semifinals Believe Prep -Black  92 vs Oak Leaf Prep 109 /Gym2

4:00pm-National Boys Semifinals Piedmont Classical  51 vs Quality Education  55 /Gym 1

4:00pm-Stillwater Prep 72  vs TPLS 55- Millennium Post Grad Semifinals/Gym 2

5:30pm-National Boys Semifinals CBA 58  vs Legacy 67  Gym 1

5:30pm-National Girls: TPLS 34  vs QEA 49 /Gym 2

6:45pm-HA Prep 45  vs Living Waters 41 -Boys Signature Series/Gym 1

6:45pm-Bethany 38 vs Raleigh Christian 58 -Boys Signature Series/Gym 2

Friday March 5

Games Held @ North Strand Center 

12:30-Bethany 54  vs Rock Creek -Regional 27 -Boys Signature Series/North Strand

2:00pm-Believe Prep 46 vs Florida Coastal 50 -Millennium Post Grad/North Strand

3:30pm-National Boys Consolation Franklin Prep vs TBA /North Strand

5:00pm-National Girls :Winston-Salem 45 vs NCGBB  30 /North Strand

* Team listed first Home Team

Saturday March 6

Games Held @ J Bryan Center

10:00am-5th Place Boys Signature Series Mount Zion 32 vs Rock Creek 31 /Gym 1

10:00am-7th Place National Boys Rock Creek 59 vs CBA 58 /Gym 2

11:30am-Millennium Post Grad Championship Stillwater Prep 79 vs Florida Coastal Prep 91 /Gym 1

11:30am-5th Place National Boys Trinity Collegiate 34  vs Franklin Prep  18  /Gym 2

1:00pm-National Boys Signature Series Championship   HA Prep 78  vs Raleigh Christian  56 /Gym 1

1:00pm-5thPlace National Girls Living Waters 21  vs Mount Zion  61 /Gym 2

2:30pm-National Girls Championship Winston-Salem 27  vs Quality Education 43  /Gym 1

2:30pm-3rd Place National Girls TPLS  73  vs NCGBB 49 /Gym 2

4:00pm-National Prep Post Grad Championship West Coast Prep 70  vs Oak Leaf Prep 63  /Gym 1

4:00pm-3rd Place National Boys Signature Series Living Waters  63 vs Bethany 54   /Gym 2

5:30pm National Boys Championship  Quality Education  59 vs Legacy  72 /Gym 1

5:30pm 3rd Place National Boys Piedmont Classical  76  vs CBA 73  /Gym 2

Saturday March 6

Games Held @ North Strand Center

11:00am-7th Place National Post Grad Franklin Prep  54 vs Florida Coastal  61 /North Strand

12:30-3rd Place Millennium Post Grad  TPLS  48  vs Believe Prep -Blue  81 /North Strand

2:00pm-5th Place National Post Grad Experience 76   vs CBA  87  /North Strand

3:30pm-3rd Place National Post Grad Hosanna  54 vs Believe Prep  79 /North Strand

**Team listed first Home